دسته‌بندی نشده

اصلی ترین دلایل خفگی نوزاد و راهکارهای پیشگیری از آن

خفگی نوزاد
Rate this post

دلایل خفگی نوزاد و راهکارهای آن

مسلما داستان های زیادی در رابطه با خفگی بچه در سنین پایین شنیده اید و همواره از بروز این اتفاق برای فرزندان خود هراس دارید. در این مقاله ما در نظر داریم تا در رابطه با دلایل خفگی نوزاد و همچنین راهکارهایی که میتوانید برای جلوگیری از آن در پیش بگیرید توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم با ما همراه باشید.

خفگی بچه

پزشکان معتقدند هرگونه انسداد در راه تنفسی، حفره‌های بینی و حبابچه‌های ریوی در انتهای ریه می‌تواند از تبادل اکسیژن و دی‌اکسید کربن جلوگیری کند و درنهایت باعث خفگی شود، البته پایین آمدن سطح اکسیژن خون اگر ناچیز باشد مشکلی ایجاد نمی‌کند اما اگر از حد بگذرد باعث ایجاد عارضه می‌شود. حال این عارضه بسته به مدت زمان کمبود اکسیژن و شدت آن متفاوت خواهد بود.

برای بازدید از صفحه ی خرید آغوشی نوزاد بر روی لینکی که برای شما قرار داده ایم کلیک کنید ( خرید آغوشی نوزاد )

دلایل خفگی نوزاد

یکی از شایع‌ترین عوامل انسداد راه‌های هوایی، ورود جسم خارجی همچون اسباب بازی، تکه‌های غذا و. . . به دستگاه تنفسی است. این عارضه در کودکان شیرخوار و نوپا بسیار شایع است و اگر انسداد کامل باشد باعث مرگ می‌شود. در ادامه به برخی دیگر از دلایل خفگی بچه می پردازیم با ما همراه باشید/

 مقاله «دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن»
مقاله «دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن»

اگر شما هم به دنبال یک گهواره نوزاد با کیفیت و زیبا هستید میتوانید بر روی لینک خرید گهواره نوزاد کلیک کنید

·       ریفلاکس معده

  ریفلاکس که به آن برگشت شیر یا مواد غذایی گفته می شود یکی از دلایل خفگی بچه می باشد. در واقع این اتفاق بیشتر در زمانی رخ می دهد که مادر در حین خوابیدن به بچه شیر می دهد زیرا در حین خواب امکان بروز ریفلاکس زیاد بوده در نتیجه باعث از کار افتادن دستگاه تنفسی نوزاد می شود.

راهکار: مسلما برای هر مشکلی راهکاری وجود دارد که خفگی بچه از این قاعده مستثنی نیست، برای جلوگیری از خفگی بچه در حین ریفلاکس معده باید در تعداد دفعات بیشتر ولی حجم کمتر به نوزاد خود شیر بدهید همچنین باید او را به پهلو بخوابانید و مقداری سرش را به سمت بالا ببرید.

برای مشاهده صفحه ی خرید آویز تخت نوزاد و کودک بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( خرید آویز تخت نوزاد )

خفگی نوزاد

  • چرخش موقع خواب نوزاد و عدم حرکت سر

یکی از دیگر از دلایل خفگی بچه چرخش موقع خواب نوزاد می باشد. در واقع در حین خواب هنگامی که والدین نیز در خواب به سر می برند نوزاد مطمئنا حرکت هایی دارند چنانچه این حرکت ها به گونه ای باشد که سر او در موقعیت بدی قرار گرفته و نتواند دیگر حرکت کند، اگر والدین به سرعت متوجه این قضیه نشوند میتواند خفگی بچه را به همراه داشته باشد زیرا راه تنفسی او بسته شده است.

اگر از بد فرم شدن سر نوزاد خود نگران هستید از صفحه ی بالش فرم دهی نوزاد بازدید بفرمایید

راهکار: والدین باید بدانند که نوزادان را نباید هرگز به سینه و دمر بخوابانند زیرا قدرت برگرداندن و جابه‌جایی سر را ندارند و ممکن است به راحتی دچار انسداد راه هوایی شوند. همچنین امروزه با توجه به پیشرفت هایی که حاصل شده راه ها و ابزارهایی برای جلوگیری از خفگی بچه به دلیل چرخش موقع خواب و یا عدم حرکت سرش به وجود آمده است. غلت گیر یکی از ابزارهایی است که به والدین کمک می کند تا از خفگی نوزاد خود جلوگیری کنند. به عبارت دیگر غلت گیر  به کودک اجازه چرخیدن پرخطر و به تبع آن بسته شدن راه تنفس را نمی‌دهد. غلت گیر متناسب با آناتومی بدن نوزاد جهت راحتی در خواب طراحی شده است.

خفگی نوزاد

·       گرفتگی بینی

لازم به ذکر است که حتی یک گرفتگی بینی ساده حتی بر اثر سرماخوردگی نیز میتواند منجر به خفگی بچه شود. همانطور که میدانید نوزادان شیرخوار تا سه ماهگی از بینی تنفس می کنند همین مسئله باعث به وجود آمدن خطرات زیادی می شود. از همین رو والدین باید از بروز آن جلوگیری کرده و تمام حواس خود را به آنها دهند.

همچنین میتوانید از صفحه ی خرید بالش شیردهی نوزاد نیز بازدید بفرمایید ( خرید بالش شیردهی نوزاد )

راهکار: یکی از راه هایی که میتوان از گرفتگی بینی و خفگی بچه جلوگیری کرد این است که والدین از رابط سینه استفاده کرده و به فاصله هر چند دقیقه سینه خود را از دهان نوزاد بیرون آورند تا نوزاد بتواند مقداری نفس عمیق کشیده و سپس دوباره شروع به خوردن کند.

 مقاله «دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن»
مقاله «دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن»

·       پریدن شیر یا غذا به گلوی نوزاد

 

مامی بی بی مطمئنا در حین شیردادن به فرزندان خود با این مسئله که شیر به داخل گلوی نوزاد بپرد مواجه می شوند و در نهایت به دلیل عدم آگاهی کامل خفگی بچه پدید می آید. بسیاری از تازه مامی بی بی در هنگام مواجه با این مسئله دست و پای خود را گم می کنند و نمیدانند باید چکار کنند اما باید بدانید که در صورتی که سریع اقدام نکنند بچه دچار خفگی می شود. اما همواره راهکارهایی برای مقابله با این مسئله وجود دارد.

برای مشاهده صفحه ی تشک های آنتی رفلاکس نوزاد بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( خرید تشک آنتی رفلاکس )

راهکار:  وقتی با پریدن شیر به داخل گلوی بچه مواجه می شود بلافاصله باید نوزاد را روی یک دست برگردانید و از پشت به میان دو کتفش چندین بار ضربه بزنید. در مورد کودکان بزرگتر هم شاید لازم باشد آنها را در حالت ایستاده قرار دهید، دو مشت خود را روی هم جمع کنید و زیر جناغ سینه‌شان بگذارید، سپس با نیروی دست به طرف بالا فشار بیاورید.

خفگی نوزاد

 

 مقاله «دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن»
مقاله «دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن»

نگرانی های خفگی بچه

ü    اگر بتوانید محیطی آرام و به دور از هیجان را برای شیر خوردن نوزاد خود فراهم آورید میتوانید اطمینان داشته باشید که خفگی بچه اتفاق نمی افتد. البته این مسئله تا زمانی صدق می کند که ناهنجاری های عضلانی و عصبی در ناحیه حلق و حنجره وجود نداشته باشد.

ü    بسیاری از والدین در ماه های اول تولد نوزادشان را در کنار خود می خوابانند باید بگوییم که این مسئله بسیار خطرناک می باشد زیرا این امکان وجود دارد که دست، بدن بالش و حتی پتوی آنها بر روی سر و صورت کودک قرار گرفته و خفگی بچه را به دنبال داشته باشد و حتی باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری در آنها شود.

خرید سبد لباس نوزاد تریکو ، برای مشاهده محصولات بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( خرید سبد لباس نوزاد )

ü    دقت داشته باشید اگر تصمیم دارید به نوزادتان در حین خوابیدن شیر دهید این شیر دادن چه از طریق شیشه شیر و یا سینه باشد میتواند خطراتی را به دنبال داشته باشد زیرا میتواند ریفلکس معده را به همراه داشته باشد و تا شما بخواهید اقداماتی انجام دهید دیر شده باشد و خفگی بچه اتفاق افتاد. حالت نیمه نشسته بهترین حالت ممکن برای شیر خوردن نوزاد است.

ü    همانطور که گفته شد نوزادان تا سه ماهگی از طریق بینی نفس می کشند از همین رو از قرار دادن هر چیزی اعم از پتو، بالش و… بر روی سر و حتی بینی آنها خودداری کنید.

 

اگر به دنبال اطلاعت بیشتری در مورد خرید سیسمونی نوزاد هستید میتوانید در بخش بلاگ سایت مقالات مفید بیشتری را مشاهده بفرمایید. اینجا کلیک کنید

اگر هم قصد خرید سیسمونی نوزاد را دارید و یا احتیاج به اطلاعات درباره محصولات دارید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی مامی بی بی


خفگی نوزاد – دلایل خفگی در نوزادان – خفکی کودکان – دلایل خفگی بچه ها – راهکار های پیشگیری از خفگی نوزاد

 مقاله (دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن

مقاله «دلایل خفگی نوزاد و پیشگیری از آن»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.