سیسمونی

چه نوع کالسکه ای بخریم ؟ کدام یک برای ما بهتر است«حتما مطالعه کنید»راهنمای انتخاب

کالسکه
Rate this post

راهنمای کامل خرید کالسکه ؛ کدام یک برای نوزاد شما مناسب‌تر است؟

خرید یک کالسکه‌ مناسب، می‌تواند خیال شما را از ایمنی و آسایش نوزادتان هنگام حمل و نقل راحت کند. حتماً بسیاری از والدین را هنگام خرید، پیاده‌روی، مسافرت و کارهای دیگر به همراه یک کالسکه مشاهده کرده‌اید و اکنون می‌خواهید برای تهیه یکی از آن‌ها اقدام کنید. کالسکه یکی از مهم‌ترین اقلام سیسمونی به شمار می‌رود و جزو اولین محصولاتی است که زوج‌ها باید برای فرزندشان تهیه کنند زیرا نوزاد تا حدود ۶ یا حتی ۸ ماهگی قادر به نشستن نیست و باید به فکر مکانی راحت و امن برای او بود. از مشکلات رایج والیدن این است که مطمئن نیستند باید چه نوع محصولی را خریداری کنند. ما هم در این مطلب سعی کردیم راهنمای کاملی برای شما تهیه کنیم تا بتوانید با توجه به بودجه خود و ویژگی‌های کالسکه، بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید پوشک جان ب ب از فروشگاه مامی بی بی برای مشاهده این صفحه بر روی لینک روبه رو کلیک کنید ( خرید پوشک جان ب ب )

در ابتدا شما را به انواع کالسکه آشنا می‌کنیم که هر کدام مزایا و معایبی دارند:

فریم کالسکه

کالسکه

فریم یا بدنه کالسکه برای نوزادان یک ساله یا کمتر مناسب است. توجه کنید که بیشتر به کار والدینی می‌آید که به طور مداوم از خودرو استفاده می‌کنند و مجبورند نوزاد را همواره در کنار خود نگه دارند. این کالسکه‌ها به طور کلی برای سال اول زندگی توصیه می‌شوند و پس از آن باید به سراغ یک گزینه بهتر بروید. نکته مهم درباره این نوع، سبک وزن بودن و قابلیت حمل و نقل بسیار آسان است.

خرید انواع سبد تریکو دست بافت  از فروشگاه مامی بی بی برای مشاهده این صفحه بر روی لینک روبه رو کلیک کنید ( خرید سبد تریکو )

همان طور که از نام محصول پیداست، فقط با بدنه مواجه هستید و از صندلی خبری نیست. بنابراین عمر آن بسیار محدود است و پس از بزرگ‌تر شدن فرزندتان باید آن را کنار بگذارید.

«مقاله کالسکه بچه»
«مقاله کالسکه بچه»

خرید کرم ترک شکم بارداری از فروشگاه مامی بی بی برای مشاهده این صفحه بر روی لینک روبه رو کلیک کنید (خرید کرم ترک بارداری )

 

سیستم یکپارچه (مسافرتی)

کالسکه

انواع Travel System که در ایران با عنوان سیستم کالسکه یکپارچه یا مسافرتی شناحته می‌شوند، به همراه یک صندلی ماشین به فروش می‌رسند. خرید این کالسکه‌ها می تواند برای والدینی که نوزاد را زیاد در ماشین قرار می‌دهند، به صرفه‌تر باشد زیرا در غیر این صورت، باید یک کالسکه معمولی، یک صندلی ماشین کودک و یک تنظیم‌کننده برای اتصال کالسکه به صندلی تهیه کنید که می‌تواند هزینه بیشتر و دردسرهای خودش را داشته باشد.

همچنین میتوانید برای مشاهده صفحه خرید شیشه شیر های فیلیپس اونت بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( شیشه شیر اونت )

 

از مزیت‌های سیستم یکپارچه این است که می‌توانید آن را با توجه به نیاز خود در رنگ، شکل و قیمت دلخواه تهیه کنید. البته مانند هر محصولی ضعف‌هایی هم دارد که می‌توان به سنگین بودن آن اشاره کرد. همچنین این کالسکه‌ها معمولاً ابعاد بزرگی دارند که جا‌به‌جایی آن را برای والدین بسیار دشوار کرده است.

همچنین میتوانید برای مشاهده صفحه خرید پستانک های فیلیپس اونت بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( پستانک اونت )

 

چتری یا دسته عصایی

کالسکه بچه

این کالسکه ها وزن بسیار پایینی دارند اما عیب آن‌ها این است که برای یک تازه نوزاد چندان قابل استفاده نیستند. معمولاً باید حدود ۶ ماه صبر کنید تا بچه به سنی برسد که قادر باشد بدون کمک شما، بنشیند. نام چتری به این معنی نیست که روی آن یک چتر وجود دارد! بلکه به دلیل دسته‌های خمیده آن (مانند دسته چتر) است. برخی آن را به جای چتری، دسته عصایی می‌نامند.

 

کالسکه ورزشی

کالسکه بچه

انواعی از کالسکه ورزشی وجود دارد که نسبت به بقیه کالسکه‌ها بسیار محکم و سنگین هستند. این نوع معمولاً بدرد اکثر والدین نمی‌خورد و فقط در صورتی باید آن را بخرید که می‌خواهید با بچه خود بیرون بروید و در فضای باز بدوید. این نوع معمولاً سه چرخ بزرگ دارند (یکی در جلو و دو چرخ بزرگ‌تر در عقب) و می‌توانند ایمنی نوزاد را هنگام دویدن حفظ کنند. همچنین نوزادانی که کمتر از ۶ ماه سن دارند را به هیچ وجه در این کالسکه‌ها قرار ندهید زیرا این کار خطرات فراوانی به همراه دارد.

همچنین میتوانید برای مشاهده صفحه خرید آویز تخت کودک  بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( آویز تخت کودک )

«مقاله کالسکه بچه»

کالسکه‌های دوقلو و سه‌قلو

کالسکه

طبیعی است که قیمت کالسکه‌های دوقلو و سه‌قلو از کالسکه تکی بیشتر است. خرید این  محصول، یک راه حل مناسب برای والدینی است که دو فرزند در سن پایین دارند. قطعاً حمل دو فرزندتان روی یک کالسکه دو قلو راحت‌تر است و باعث می‌شود هزینه بیشتری برای دو کالسکه جداگانه نپردازید. این محصول به شکل پشت سر هم (یک صندلی پشت و یکی جلو) یا در کنار هم (دو صندلی در کنار هم) به فروش می‌رسد. می‌توانید از کالسکه دوقلو و سه‌قلو برای فرزند تازه متولد شده تا فرزند ۴ ساله استفاده کنید اما از معایب آن می‌توان به سنگین و حجیم بودن و همین طور قدرت مانور و حرکت پایین اشاره کرد. کالسکه‌های سه‌قلو نیز تنها برای مامی بی بیی که سه فرزند در سن پایین دارند می‌تواند مناسب باشد. البته این محصول از کالسکه دوقلو هم جاگیرتر و سنگین‌تر است و ممکن است مشکلات بیشتری برای حمل به وجود آورد.

«مقاله کالسکه بچه»

نکات قابل توجه در خرید

تا اینجای کار شما را با انواع کالسکه آشنا کردیم اما قبل از خرید این وسیله باید به نکات دیگری نیز توجه کنید. مهم‌ترین مسئله در خرید کالسکه، کاربرد آن برای شما و هدفتان از خرید است. اگر بدون اطلاعات کافی به یک فروشگاه سیسمونی بروید یا کالسکه را از یک وبسایت سفارش دهید، احتمالاً طولی نمی‌کشد تا از خریدتان پشیمان شوید. نگران این مسئله باشید چراکه ما در این انتخاب به شما کمک خواهیم کرد.

اولین مسئله‌ای که می‌تواند در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی کند، این است که آیا برای بچه دار شدن در ۱ الی ۳ سال آینده برنامه‌ای دارید یا خیر. اگر مطمئن هستید که در این مدت یک بار دیگر نوزادی به دنیا می‌آورید، بهتر است به فکر خرید کالسکه‌ تکی با قابلیت تبدیل به کالسکه دو قلو باشید. البته این موضوع بستگی به فاصله سنی فرزندانتان دارد زیرا بسیاری از خانواده‌ها بچه پنج ساله را در کالسکه نمی‌گذارند و اجازه می‌دهند راه برود. شما می‌توانید یک کاسلکه تکی خوب برای فرزند اولتان تهیه کنید و بعداً یک دوقلو بخرید. پیشنهاد ما این است که به فکر خرید کالسکه با قابلیت تبدیل به دو قلو باشید.

 

یک کالسکه همه کاره می‌خواهید یا چند کالسکه برای موقعیت‌های متفاوت؟
بسیاری از زوج‌هایی که به تازگی بچه‌دار شده‌اند، خرید بیش از یک کالسکه را خرج اضافی و کاری بیهوده می‌دانند و فقط یک نوع همه کاره را تهیه می‌کنند تا تمام نیازهایشان برطرف شود. قبل از خرید، باید به برنامه‌های زندگی خود توجه کنید زیرا انواعی از کالسکه می‌توانند کمک بیشتری به شما کنند. در ادامه چند نکته قابل توجه را ذکر کرده‌ایم:

 آیا اهل سفر و گشت و گذار هستید؟ اگر می‌خواهید به همراه فرزند خود به مسافرت بروید، پس کالسکه مسافرتی یا همان سیستم یکپارچه، برای شما بهترین گزینه به شمار می‌رود.

عاشق خرید  و حضور در فروشگاه‌ها هستید؟  اگر معمولاً به خرید می‌روید و مجبور هستید فرزندتان را به همراه داشته باشید، بهترین انتخاب شما یک کالسکه سبک و کوچک‌تر است. کالسکه چتری (دسته عصایی) همان چیزی است که عاشقان خرید به آن نیاز دارند. البته این نوع کالسکه، ظریف‌تر و سبک است و باید از آن در سطوح صاف استفاده کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

 

به ورزش و دویدن علاقه دارید؟ در این صورت به یک کالسکه ورزشی (جاگر) احتیاج دارید. توصیه می‌شود که با کالسکه‌های دیگر را هنگام دویدن امتحان نکنید و اگر می‌خواهید بچه را به همراه خود بیرون ببرید و کمی بدوید، حتماً از نوع ورزشی استفاده کنید.

 

نیاز دارید بچه را در ماشین قرار دهید؟ همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم انواع Travel System یا سیستم یکپارچه، شامل کالسکه و صندلی ماشین است، بنابراین والدینی که زیاد از خودرو استفاده می‌کنند، عاشق آن هستند و آن را بهترین محصول می‌دانند. دلیل موضوع این است که می‌توان بدون بیدار کردن بچه از خواب، او را در خودرو قرار داد. البته توجه کنید که تا قبل از ۶ ماهگی، نوزاد توانایی نشستن در صندلی ماشین را ندارد.

اشتباه برخی والدین این است که یک کالسکه را بدون توجه به نیاز خود تهیه می‌کنند. اگر کالسکه‌ای خریدید که صندلی ماشین کودک ندارد، می‌توانید بعداً یک صندلی برای آن تهیه کرده و آن را با یک تنظیم‌کننده به هم وصل کنید. البته ممکن است برخی کالسکه‌ها قابلیت اتصال را نداشته باشند. بنابراین برای دوری از این مشکلات، یک سیستم یکپارچه تهیه کنید تا خیالتان از بابت حمل و نقل در خودرو راحت شود.

 

 

وزن کالسکه و محل زندگی

وزن و ابعاد کالسکه می‌تواند با توجه به محل زندگی و خانه شما متفاوت باشد. بی‌شک زوج‌هایی که در آپارتمان زندگی می‌کنند و فضای زیادی در خانه ندارند یا برای رفتن به طبقات بالاتر با مشکل مواجه هستند، بهتر است به سراغ انواع سبک وزن بروند. بیشتر کالسکه‌ها از ۴ تا ۱۴ کیلوگرم وزن دارند. شما باید وزن را با توجه به توانایی خود در حمل و نقل بسنجید، زیرا کالسکه‌های سنگین ممکن است در زمان طولانی شما را خسته کنند.

معمولاً به خانم‌هایی که فرزندشان را با سزارین به دنیا می‌آورند، توصیه می‌شود که تا مدتی وزن‌هایی بیشتر از وزن فرزندشان را بلند نکنند، بنابراین اگر چنین وضعیتی دارید، سبک‌ترین محصول ممکن را انتخاب کنید.

 

به جنس چرخ‌ها توجه کنید

چرخ یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک کالسکه است که شاید توجه چندانی به آن نشود اما هنگام حمل و نقل در محیط‌های متفاوت، اهمیت فراوانی دارد. در کل سه جنس مختلف چرخ در این وسیله وجود دارد که شامل ۱) چرخ پلاستیکی ۲) چرخ بادی  ۳) چرخ فومی هستند.

چرخ پلاستیکی در زمین‌های ناهموار عملکرد مناسبی ندارد و حتی ممکن است در پیاده‌روها برایتان مشکلاتی ایجاد کند. اما چرخ‌های بادی (که همانند چرخ‌های یک دوچرخه کوچک هستند) را تقریباً در هر مکانی می‌توان استفاده کرد. کالسکه‌های لوکس و گران قیمت نیز معمولاً از چرخ‌های فومی با کیفیت بسیار عالی برخوردارند.

 

سخن پایانی

امروزه کالسکه‌ها در رنگ، طرح و ابعاد و وزن‌های بسیار متنوعی ارائه می‌شوند که احتمالاً والدین را در انتخاب یک گزینه مناسب، دچار کمی سردرگمی خواهد کرد. این خود شما هستید که می‌توانید بهترین انتخاب را با توجه به شرایط زندگی‌تان انجام دهید. سعی کردیم در این مطلب شما را با انواع کلی کالسکه‌ها، مزایا و ضعف‌ها آشنا کنیم تا انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید. امیدواریم با خرید یک کالسکه مناسب، راحتی و خوش‌حالی را به خود و فرزندتان هدیه کنید.

 

کالسکه

[widget id=”text-12″]
[widget id=”custom_html-7″]


کاس که کودک-کاسکه بچه-کاسکه بچگانه-کالس که بچگی-کاسکه جدید بچه-کالسک-

کالس که کودک -کاسکه بچه – کالسکه نوزاد-کالس که نوزادی

Carriage-babyCarriage

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.