دسته‌بندی نشده

شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟ (شیشه ای)

شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟
Rate this post

شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس(شیشه ای)؟

شیشه شیر نوزاد یکی از مهم ترین قسمت های سیسمونی هست که با تغذیه و رشد فرزند شما سروکار دارد به همین دلیل باید در انتخاب شیشه شیر مناسب برای نوزاد خود کمال دقت را داشته باشید امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم شیشه شیرهای مختلفی روانه بازار شده که هرکدام از برندها دارای ویژگی های خاصی هستند. امروز می خواهیم به همراه شما عزیزان به این موضوع اشاره کنیم که شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس(شیشه ای)؟

خرید کرم ترک شکم بارداری از فروشگاه مامی بی بی برای مشاهده این صفحه بر روی لینک روبه رو کلیک کنید (خرید کرم ترک بارداری )

اما باید اول از همه به این نکته اشاره کنیم که به طور کلی وقتی صحبت از شیشه شیر می شود،فرمول خاصی برای انتخاب دقیق ترین شیشه شیر و یک انتخاب ۱۰۰% موفق وجود نداره، چرا که ممکن است شما تمام ویژگی های یک شیشه شیر خوب را در نظر بگیرید و نوزاد شما به راحتی شیشه شیر را قبول کند ولی این امکان نیزوجود دارد که نوزاد شما شیشه شیر انتخابی شما را قبول نکند و به نوع خاصی از شیشه شیر رضایت دهد اما شما امید خود را از دست ندهید و یا تمام قدرت تلاش کنید تا شیشه شیری که کودک شما می پذیرد را انتخاب کنید تا از این چالش به راحتی عبور کنید، و پیروز شوید.

خرید پوشک جان ب ب از فروشگاه مامی بی بی برای مشاهده این صفحه بر روی لینک روبه رو کلیک کنید ( خرید پوشک جان ب ب )

در این مقاله می خواهیم فقط  به مزایا و معایب هریک از شیشه شیرهای طلقی ،پیرکس و در آخر توضیحات کوتاهی در مورد شیشه شیرهای استیل بدهیم.

مقاله«شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟»
مقاله«شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟»

خرید بالش بارداری از فروشگاه مادررآن برای مشاهده این صفحه بر روی لینک روبه رو کلیک کنید ( خرید بالش بارداری )

انواع جنس بدنه شیشه شیر

جنس بدنه شیشه شیر ها به طورکلی به ۳ دسته طلقی و پیرکس(شیشه) و استیل تقسیم می شوند که بیشترین استفاده مربوط به شیشه شیر های طلقی و پیرکس(شیشه) هست و شیشه شیرهای استیل استفاده بسیار کمی دارد.

خرید انواع سبد تریکو دست بافت  از فروشگاه مامی بی بی برای مشاهده این صفحه بر روی لینک روبه رو کلیک کنید ( خرید سبد تریکو )

 شیشه شیر طلقی (پلاستیکی)

شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟مزایا

 • شیشه شیرهای طلقی معمولا از پلی پروپیلن ساخته می شوند و یکی ازمهم ترین ویژگی شیشه شیر های طلقی یا همان پلاستیکی سبک بودن آن هاست چرا که بخش قابل توجهی از یک شیشه شیر را بدنه آن در کنار سرشیشه تشکیل می دهد.
 • بنابراین سبک بودن یک شیشه شیر می تواند مزیت بسیار خوبی هم برای مادر که در اوایل تولد نوزاد، شیشه شیر را در دست می گیرد تا به فرزند خود شیر می دهد باشد و هم برای کودک که بعد ازچند ماه می تواند شیشه شیر را در دست بگیرد باشد و باعث کمتر خسته شدن دست هردو شود.
 • همچنین از نظر قیمت شیشه شیرهای طلقی قیمت پایین تری نسبت به دیگر مدل های پیرکس دارند و برای کسانی که قیمت در اولویت هست می تواند گزینه ی مناسبی باشد.
 • امروزه تنوع های ظاهری و رنگ های مختلف  وطرح های فانتزی و جذاب در شیشه شیرهای طلقی بیشتر است و این موضوع باعث شده تا شیشه شیرهای طلقی فروش بهتری نسبت به دیگر شیشه شیرها داشته باشند.
 • و از دیگر مزایای آن می توان به این موضوع اشاره کرد که دیگر از بابت افتادن و شکستن آن ،نگرانی وجود نخواهد داشت.

همچنین میتوانید برای مشاهده صفحه خرید شیشه شیر های فیلیپس اونت بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( شیشه شیر اونت )

معایب

 • شیشه های طلقی را نمی توان داخل ماکرویو برای گرم کردن شیر قرار داد زیرا امواج ماکرویو یاعث آزادسازی مولکول های مضر می شود.
 • در گذشته در شیشه شیرهای پلاستیکی از ماده ای بنام بیسفنول A استفاده می شد که این ماده مضر بود. اما امروزه شرکت ها سازنده  از ماده های که فاقد بیسفنول A  هستند استفاده می کنند. پس سعی کنید از شیشه شیر های جدیدی که فاقد BPA یا همان بیسفنول A هستند استفاده کنید.شرکت های مانند اونت، دکتر بروان،چیکو،تویست شیک،سواونیکس از جمله تولید کننده های شیشه شیر بدون BPA هستند.
 • به طور کلی برای  تمیز کردن شیشه شیرهای طلقی(پلاستیکی) باید وقت و حوصله بیشتری صرف این کار کنید تا به خوبی تمیز شوند.

   شیشه شیر پیرکس (شیشه ای)

  شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟

 • مزایا
 • کیفیت بالای شیشه شیرهای پیرکس(شیشه ای) می توان به عنوان یکی از مهم ترین مزیت این شیشه ها دانست که با نگاه اول متوجه،چهره لوکس و شیک آن ها می شوید.
 • شیشه های پیرکس(شیشه ای) از مواد طبیعی ساخته‌شده از شن و ماسه (سیلیس)، خاکستر سودا و سنگ آهک می باشد،که قابل بازیافت و بازگشت به طبیعت است و با خرید آن ها لطف بزرگی به طبیعت کردید.
 • برای استریل کردن شیشه شیرهای پیرکس(شیشه ای) می توانید بدون هیچ نگرانی از آب جوش استفاده کنید.
 • شیشه شیرهای پیرکس(شیشه ای) به دلیل سطح صیقلی شان به مراتب راحت تر از شیشه شیرهای طلقی(پلاستیکی) تمیز می شوند و با استفاده از فرچه های شیشه شور می توانید به راحتی چربی سط شیشه را پاک کنید.
 • همچنین میتوانید برای مشاهده صفحه خرید پستانک های فیلیپس اونت بر روی لینک رو به رو کلیک کنید ( پستانک اونت )

  معایب

 • سنگین بودن شیشه شیرهای پیرکس را می توان به عنوان یکی از معایب اجتناب ناپذیر آن ها نام برد که بعد از مدتی دستان مادر در هنگام شیردادن به نوزاد خسته می شود.
  و به طورکلی وزن شیشه شیرهای پیرکس برند های مختلف،تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.
 • قییمت بالای شیشه شیرهای پیرکس(شیشه ای) نسبت به شیشه شیرهای طلقی نیز می توان به عنوان یکی از معایب آن ها نام برد که این اختلاف قیمت، تقریبا در تمامی برند ها وجود دارد.

نگرانی از بابت شکستن شیشه شیرهای پیرکس(شیشه ای) نیز جزو یکی از معایب آن ها است که امروزه بعضی از شرکت ها کاورهای محافظ برای آن ها طراحی کرده اند که البته به سنگینی شیشه می افزاید.

شیشه شیر استیل

شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟

به طورکلی شیشه شیرهای استیل نسبت به دیگر شیشه شیرهای طلقی و پیرکس خیلی کم استفاده می شوند. و به طور خلاصه به چند مورد از مزایا و معایب شیشه شیرهای استیل می پردازیم.

مزایا:
 1. شستشو آسان شیشه شیرهای استیل
 2. استیل ضدزنگ دارای خاصیت عایق دما می باشد که می تواند به مدت طولانی شیر را گرم یا سرد نگه دارد.
 3. نگرانی از بابت شکستن آن ها وجود ندارد.
معایب:
 1. قیمت بالا گران شیشه شیرهای استیل
 2. داخل بطری های استیل معلوم نیست و نمی توان بدون باز کردن سرشیشه متوجه شد که چه مقدار شیر باقی مانده است.

جمع بندی:

در نهایت تصمیم گیرنده اصلی شما هستید که کدام جنس شیشه شیر را برای کودک خود تهیه کنید و این موضوع به سلیقه و تعدادی که نیاز دارید برمی گردد.

[widget id=”text-12″]
[widget id=”custom_html-7″]

مقاله«شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟»
مقاله«شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟»

 


شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟-شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟-شیشه شیر طلقی بخریم یا شیشه شیر پیرکس؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.