دسته‌بندی نشده

کامل ترین اطلاعاتی که باید درباره قد و وزن نوزاد بدانید + نمودار استاندارد

قد و وزن نوزاد
Rate this post

کامل ترین اطلاعاتی که باید درباره قد و وزن نوزاد بدانید

وزن هنگام تولد یکی از عوامل تعیین کننده سلامت نوزادان است.

اگر دقت کرده باشید یکی از اولین پرسش‌ها بعد از دانستن جنس نوزاد این است که چقدر وزن دارد.

به همین دلیل حفظ سلامت نوزاد قبل از به دنیا آمدن و بعد از تولد او اهمیت زیادی دارد

زیرا مصون ماندن نوزاد از هرگونه بیماری در دوران جنینی و بعد از آن از عوامل رشد جسمانی مناسب او خواهد بود.  

به همین دلیل تغذیه و وزن گیری کودک یکی از بزرگ ترین دغدغه های ذهنی پدرو مادرها می باشد.

برای مشاهده صفحه خرید مکمل غذای کودک پدیاشور بر روی لینک روبه رو کلیک کنید  ( خرید پدیاشور )

ولی گذشته از دغدغه های ذهنی باید بدانیم

که کودک چه میزان غذا نیاز دارد و هر ماه چقدر باید وزن بگیرد زیرا تاثیر بزرگی روی سلامت و رشد کودک دارد.

این اطلاعات را میتوانید با مراجعه به پزشک دریافت کنید 

اما در این مقاله در نظر گرفته ایم تا در رابطه با قد و وزن نوزاد توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم

تا آگاهی بیشتری نسبت به میزان وزن گیری کودک از یک هفتگی تا یک سالگی در اختیار داشته باشید. با ما همراه باشید.

برگه ی خرید آویز تخت کودک ( صفحه خرید انواع آویز تخت اتاق کودک )

راهنمای کامل قد و وزن نوزاد تا یک سالگی

 ۱-۴ هفتگی:

وقتی نوزاد متولد میشود توسط پزشکان وزن آن ثبت می شود اما پس از گذشت ده الی دوازده روز پس از تولد متوجه می شوید که او در حال از دست دادن وزن خود است حتی به وضعیتی مواجه می شوید که فرزندتان حتی وزنش به کم تر از وزن زمان تولدش رسیده است. اما باید بگوییم که این مسئله اصلا جای نگرانی ندارد زیرا یک روند طبیعی بوده و تقریبا در تمامی نوزادان وجود دارد. پس از هفته ی دوم تولد کودک شما جان تازه ای میگیرد و به محیط جدید عادت می کند و دوباره وزن خود را بدست می آورد و حتی دچار اضافه می شود. دقت داشته باشید که تغذیه مناسب در قد و وزن نوزاد تاثیر بسیار زیادی دارد و مامی بی بی هر دو الی سه ساعت باید به کودکان شیر بدهند.

برگه ی خرید انواع آغوشی نوزاد – برای مشاهده بر روی لینک فوق کلیک کنید

۱-۲ ماهگی:

اگر نوزادتان از شیر مادر استفاده می کند باید دقت داشته باشید که مامی بی بی نیز باید پرهیزهای غذایی بسیار زیادی داشته باشند زیرا نوع غذایی که مصرف می کنند در شیر آنها تاثیر مستقیم دارد و اگر شیر بدطعم باشد در نتیجه نوزاد آن را نمیخورد و کودک با مشکل مواجه می شود. نوزادان به طور طبیعی در یک ماه اول زندگی خود باید به صورت هفتگی در حدود ۲۰۰ گرم وزن اضافه کنند که در پایان ماه چیزی در حدود ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ گرم می باشد. این افزایش وزن در ماه دوم نیز به همین منوال طی می شود اما باید در نظر داشته باشید که فرزندتان در طی این مدت به خوبی شیر بخورد و هیچ گاه احساس گرسنگی نداشته باشد.

قد و وزن نوزاد

۳ ماهگی:

در ماه سوم تولد شما مشاهده می کنید که نوزادتان شروع به حرکت می کند او دست و پای خود را حرکت می دهد و نسبت ه اتفاقاتی که در اطرافش رخ می دهد واکنش نشان می دهد. این مسئله شاید در وزن او تاثیرگذار باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که فرزندتان باید در ماه سوم تولد خود حدود ۲ کیلوگرم یا همان ۱۸۰۰ گرم وزن اضافه کند. در واقع پزشکان بر این عقیده هستند که افزایش وزن آن هم در حدود یک کیلوگرم برای ماه سوم اصلا مناسب نبوده و کودک را با مشکل مواجه می کند در واقع به نوعی قد و وزن نوزاد با هم همخوانی ندارد.

خرید بالش بارداری دی روحه و انواع مختلف دیگر بالش بارداری در این صفحه ( بالش بارداری )

 ۴ ماهگی:

در ماه چهارم تولد نیز کودک همانند ماه سوم باید دو کیلوگرم وزن اضافه کند اما نکته ای که وجود دارد این است که در این ماه کودک میل بیشتری به غذا خوردن نشان میدهد و تمایل دارد مادر همواره به او شیر بدهد. دقت داشته باشید این مسئله میتواند در قد و وزن نوزاد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما با توجه به اینکه مامی بی بی مجاز به استفاده از غذاهای جامد به کودک در ماه چهارم نیستند شاید این مسئله مقداری مشکل ساز باشد اما باید بدانید که در این ماه کودک حرکات بیشتری از خود نشان می دهد مثلا سر خود را بالا می گیرد یا دست هایش را بازی می دهد.

۵-۶ ماهگی:

وقتی ماه پنجم تولد نوزادتان پایان می یابد باید بررسی که آیا وزنش تقریبا دو برابر شده است یا خیر. در این صورت میتوانید با توجه به نظر پزشک از غذاهای کمکی و غذاهای مجاز برای کودکان استفاده کنید. اما در ماه ششم تولد وقتی که از غذاهای مجاز برای کودکتان استفاده میکنید باعث می شود که تنها نیم کیلوگرم به وزن او افزوده شود زیرا با توجه به اینکه فعالیت او افزایش یافته است از دست دادن وزن عادی جلوه می کند.

« قد و وزن نوزاد »

قد و وزن نوزاد

۷-۱۲ ماهگی:

وقتی به بررسی قد و وزن نوزاد خود میپردازید باید در نظر بگیرید که دیگر استفاده از غذاهای کمکی آغاز شده و نیازی نیست تنها از شیر مادر برای تغذیه فرزندتان استفاده کنید. از همین رو وقتی فرزندتان به خوردن غذاهای جدید عادت کرد میتوانید هر ماه مقداری غذای جدید به رژیم غذایی او اضافه کنید و این کار باعث می شود که او دوباره به روند افزایش وزنش ادامه دهد. هر چه به یک سالگی نزدیک تر می شوید متوجه می شوید کودک در پایان این ماه ها سه برابر وزن اولیه ی خود وزن دارد و هنوز نیاز به پنج وعده غذا بعلاوه ی شیرمادر یا شیر خشک دارد.

برای مشاهده صفحه خرید توالت فرنگی کودک کلیک کنید « توالت فرنگی کودک »

چه نوزادی را کم وزن می‌گوییم؟

چنانچه به دلایل مختلف زایمان زودرس و با عمل سزارین اتفاق بیفتد، نوزاد نورس است. این احتمال وجود دارد که نوزاد ۲ هفته یا حتی یک ماه زودتر به دنیا بیاید. در این حالت شاخص‌های رشد نوزاد کمتر از میزان طبیعی است و ممکن است وزنش کم باشد. وزن کم هنگام تولد با مدت زمان بارداری رابطه مستقیم دارد، چراکه هر چه تعداد هفته ‌های بارداری نسبت به مدت طبیعی کمتر باشد، وزن کم هنگام تولد در نوزادان شایع‌تر است. از سوی دیگر هرچه وزن نوزاد هنگام تولد کمتر باشد احتمال این‌که صدماتی به او برسد، بیشتر است. در این صدمات مهم‌ترین مسئله رشد مغزی ناکافی است که عوارض مغزی مانند تشنج را به همراه دارد. یکی دیگر از عوارض تولد زود هنگام کم خونی است. اگر نوزاد ذخیره آهن کافی در هفته‌های پایانی دریافت نکند ممکن است کم خون شود. علاوه بر این رشد قفسه سینه در این نوزادان اغلب ناکافی است و چون انرژی کافی ندارند اغلب این نوزادان بیشتر می‌خوابند و قدرت مکیدن خوب را هم ندارند و سینه مادر را خوب نمی‌گیرد.

درمان کمبود وزن با هورمون رشد

امروزه پیشرفت های بسیار زیادی در حوزه پزشکی رخ داده است و میتوان گفت که کمبود رشد نوزادان علاوه بر اینکه یک مشکل شایع می باشد یکی از مسائلی است که پزشکان توانسته اند راه حل مناسبی برای آن پیدا کنند. در این رابطه باید بگوییم که هورمون رشد یکی از بهترین راه هایی است که پیش روی انسان ها قرار دارد که با استفاده از مهندسی ژنتیک ساخته شده است. اما یک نکته ی منفی که در این درمان وجود دارد این است که به دلیل هزینه ی بالای آن همه ی اقشار جامعه نمیتوانند از پس آن بربیایند. این دارو فقط به صورت تزریقی وجود دارد و بهتر است هر شب تزریق انجام شود. مدت درمان طولانی است و تا زمانی که رشد متوقف شود درمان ادامه می یابد. در برخی موارد ممکن است درمان پس از ۱- ۲ سال قطع شود و ترشح هورمون رشد با پیشرفت بلوغ طبیعی شود.

خرید پوشک جان ب ب ( برای مشاهده برگه ی خرید انواع پوشک های جان ب ب کلیک کنید )

قد و وزن نوزاد

باورهای غلط در رابطه با قد و وزن نوزاد

ما در جامعه ای زندگی میکنیم که باورهای غلط بسیاری در آن وجود دارد. یکی از این باورها در رابطه با قد و وزن نوزاد می باشد. در این رابطه باید بگوییم که افزایش قد بجز روش هایی که در رابطه با آن توضیح دادیم امکان پذیر نیست. استفاده از صندل ها یا کفش های مخصوص، امواج لیزری و یا روش های محیرالعقول دیگر برای افزایش رشد غیرعلمی و بدون تاثیر بوده و صرفا یک تجارت آلوده است. گروهی تصور می کنند که تزریق هورمون رشد به استحکام استخوان ها کمک کرده و فرد را جوان نگه می دارد. باور غلط دیگری که وجود دارد در مورد ورزشکارانی است که فکر می کنند با دریافت هورمون رشد بدن عضلانی تر و بافت چربی کمتری خواهند داشت.

اگر تا اینجای مقاله را خوانده اید توصیه میکنیم اطلاعات کامل و دقیق را در ادامه نیز مطالعه کنید

در این بخش اطلاعات بیشتری را برای شما آورده ایم که توسط دوستان عزیز ما در مجموعه مادرشو تهیه شده است :

زمان تولد

قد و وزن نوزادان دختر و پسر در زمان تولدشان معمولاً با هم یکی نیست و ممکن است وزن و قد آنها شامل موارد زیر باشد:

دخترها: وزن دخترها به طور میانگین در زمان تولدشان بین ۲ کیلو و ۹۴۰ گرم تا ۳ کیلو و ۵۳۰ گرم خواهد بود. قد آنها نیز در حدود ۴۸ تا ۵۰ سانتی‌متر و ۲ میلی‌متر است.

پسرها: پسرها بین ۳ تا ۳ کیلو و ۶۷۰ گرم وزن دارند و قد آنها در حدود ۴۸ سانتی‌متر و نیم تا ۵۱ سانتی‌متر است.

سه ماهگی

وزن کودکان شیرخوار دختر و پسر در سه ماهگی بعد از تولد می‌تواند به شکل زیر باشد:

دخترها: وزن دخترها در سه ماهگی به طور میانگین بین ۵ کیلو و ۳۵۰ گرم تا ۶ کیلو و ۳۵۰ گرم است و قد آنها در حدود ۵۸ سانتی‌متر و ۴ میلی‌متر تا ۶۱ سانتی‌متر و ۲ میلی‌متر خواهد بود.

پسرها: وزن کودکان پسر در سه ماهگی بین ۵ کیلو و ۸۹۰ گرم تا ۶ کیلو و ۸۹۰ گرم است. قدشان نیز در حدود ۵۹ سانتی‌متر و ۹ میلی‌متر تا ۶۲ سانتی‌متر و ۷ میلی‌متر خواهد بود.

شش ماهگی

بیشتر کودکان اغلب تا شش ماهگی وزنشان به دو برابر وزن هنگام تولد رسیده است که برای کودکان دختر و پسر به ترتیب زیر است:

دخترها: وزن کودکان شش ماهه معمولاً بین ۶ کیلو و ۷۱۰ گرم تا ۷ کیلو و ۹۳۰ گرم است. قد تقریبی آنها نیز در حدود ۶۴ سانتی‌متر و ۲۶ میلی‌متر تا ۶۷ سانتی‌متر و ۳۱ میلی‌متر است.

پسرها: وزن کودکان پسر در شش ماهگی‌‌شان بین ۷ کیلو و ۳۴۰ گرم تا ۸ کیلو و ۵۲۰ گرم خواهد بود و قد آنها در حدود ۶۶ سانتی‌متر و ۲۹ میلی‌متر تا ۶۹ سانتی‌متر و ۸ میلی‌متر است.

۹ ماهگی

کودکان دختر و پسر در ۹ ماهگی ممکن است وزن و قدی طبق میانگین‌های زیر داشته باشند:

دخترها: وزن دخترها در ۹ ماهگی بین ۷ کیلو و ۵۷۰ گرم تا ۸ کیلو و ۹۳۰ گرم است. قد آنها نیز در حدود ۶۸ سانتی‌متر و ۵۸ میلی‌متر تا ۷۱ سانتی‌متر و ۸۲ میلی‌متر است.

پسرها: وزن کودکان پسر ۹ ماهه بین ۸ کیلو و ۲۵۰ گرم تا ۹ کیلو و ۵۷ گرم است. قد آنها نیز در حدود ۷۰ سانتی‌متر و ۳۵ میلی‌متر تا ۷۳ سانتی‌متر و ۴۰ میلی‌متر است.

۱۲ ماهگی

وقتی کودکان به سن ۱۲ ماهگی یا همان یک سالگی می‌رسند، وزن و قدشان بر اساس جنسیت آنها شامل موارد زیر است:

دخترها: وزن کودکان دختر در ۱۲ ماهگی بین ۸ کیلو و ۲۵۰ گرم تا ۹ کیلو و ۷۰۰ گرم است و قد آنها در حدود ۷۲ سانتی‌متر و ۳۹ میلی‌متر تا ۷۵ سانتی‌متر و ۶۹ میلی‌متر است.

پسرها: کودکان پسر در سن ۱۲ ماهگی وزنی بین ۸ کیلو و ۹۸۰ گرم تا ۱۰ کیلو و ۳۸۰ گرم خواهند داشت و قد آنها در حدود ۷۴ سانتی‌متر و ۱۶ میلی‌متر تا ۷۷ سانتی‌متر و ۴۷ میلی‌متر است.

۱۵ ماهگی

کودک نوپای شما در مرحلهٔ ۱۵ ماهگی خود معمولاً دارای قد و وزنی به شرح زیر خواهد بود:

دخترها: وزن کودکان دختر در سن ۱۵ ماهگی تقریباً ۸ کیلو و ۸۰۰ گرم تا ۱۰ کیلو و ۴۰۰ گرم است

و قد آنها در حدود ۷۵ سانتی‌متر و ۹ میلی‌متر تا ۷۹ سانتی‌متر و ۲ میلی‌متر است.

پسرها: وزن کودکان پسر در ۱۵ ماهگی بین ۹ کیلو و ۶۰۰ گرم تا ۱۱ کیلو و ۱۰۰ گرم خواهد بود

و آنها همچنین قدی در حدود ۷۷ سانتی‌متر و نیم تا ۸۰ سانتی‌متر و ۸ میلی‌متر دارند.

۱۸ ماهگی

وقتی فرزند شما به ۱۸ ماهگی خود می‌رسد، اغلب وزن و قدی به شکل زیر دارد:

دخترها: در ۱۸ ماهگی کودک شما بین ۹ کیلو و ۴۰۰ گرم تا ۱۱ کیلو و ۱۰۰ گرم وزن

و در حدود ۷۸ سانتی‌متر و ۷ میلی‌متر تا ۸۲ سانتی‌متر و ۶ میلی‌متر قد خواهد داشت.

پسرها: کودکان پسر نیز در این سن بین ۱۰ کیلو و ۲۰۰ گرم تا ۱۱ کیلو و ۸۰۰ گرم وزن

و در حدود ۸۰ سانتی‌متر و نیم تا ۸۴ سانتی‌متر و یک میلی‌متر قد دارند.

۲۱ ماهگی

وزن و قد کودکان در سن ۲۱ ماهگی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

دخترها: کودکان دختر شما در این سن وزنی بین ۱۰ کیلو تا ۱۱ کیلو و ۸۰۰ گرم

و قدی در حدود ۸۱ سانتی‌متر و نیم تا ۸۵ سانتی‌متر و ۹ میلی‌متر خواهند داشت.

پسرها: کودکان پسر نیز وزنی بین ۱۰ کیلو و ۷۰۰ گرم تا ۱۲ کیلو و ۵۰۰ گرم

با قدی در حدود ۸۳ سانتی‌متر و یک میلی‌متر تا ۸۷ سانتی‌متر و یک میلی‌متر خواهند داشت.

۲۴ ماهگی

وزن و قد کودکان دختر و پسر شما در دو سالگی اغلب می‌تواند به شکل زیر باشد:

دخترها: فرزند دختر ۲۴ ماههٔ شما معمولاً وزنی بین ۱۰ کیلو و ۶۰۰ گرم تا ۱۲ کیلو و ۵۰۰ گرم دارد و قد او در حدود ۸۴ سانتی‌متر و ۳ میلی‌متر تا ۸۸ سانتی‌متر و ۶ میلی‌متر است.

پسرها: کودکان پسر در ۲۴ ماهگی معمولاً وزنی بین ۱۱ کیلو و ۲۰۰ گرم تا ۱۳ کیلو و ۱۰۰ گرم دارند و قد آنها نیز در حدود ۸۵ سانتی‌متر و ۹ میلی‌متر تا ۸۹ سانتی‌متر و ۹ میلی‌متر است.

۲۷ ماهگی

کودک شما در ۲۷ ماهگی خودش دارای قد و وزنی به شکل زیر است:

دخترها: کودکان دختر در ۲۷ ماهگی وزنی بین ۱۱ کیلو و ۷۰۰ گرم تا ۱۳ کیلو و ۶۰۰ گرم خواهند داشت.

همچنین قد آنها در حدود ۸۵ سانتی‌متر و ۶ میلی‌متر تا ۹۰ سانتی‌متر و ۴ میلی‌متر است.

پسرها: وزن پسران در این سن بین ۱۲ کیلو و ۲۰۰ گرم تا ۱۴ کیلو و ۲۰۰ گرم است

و قد آنها در حدود ۸۶ سانتی‌متر و ۶ میلی‌متر تا ۹۱ سانتی‌متر و ۷ میلی‌متر است.

۳۰ ماهگی

در سن ۳۰ ماهگی، وزن و قد فرزند شما معمولاً به صورت زیر است:

دخترها: وزن کودکان دختر در ۳۰ ماهگی بین ۱۲ کیلو و ۱۰۰ گرم تا ۱۴ کیلو و ۱۰۰ گرم است

و قد آنها در حدود ۸۷ سانتی‌متر و ۹ میلی‌متر تا ۹۳ سانتی‌متر است.

پسرها: کودکان پسر نیز در این سن وزنی بین ۱۲ کیلو و ۶۰۰ گرم تا ۱۴ کیلو و ۶۰۰ گرم خواهند داشت

و قد آنها در حدود ۸۹ تا ۹۴ سانتی‌متر است.

۳۳ ماهگی

وزن و قد بچه‌ها در ۳۳ ماهگی می‌تواند به شکل زیر باشد:

دخترها: در این سن کودکان دختر وزنی بین ۱۲ کیلو و ۵۰۰ گرم تا ۱۴ کیلو و ۷۰۰ گرم خواهند داشت

و قد آنها در حدود ۹۰ تا ۹۵ سانتی‌متر است.

پسرها: وزن پسرها در سن ۳۳ ماهگی بین ۱۳ کیلو تا ۱۵ کیلو و ۱۰۰ گرم

و قد آنها حدود ۹۱ تا ۹۶ سانتی‌متر است.

۳۶ ماهگی

کودکان ۳۶ ماهه می‌توانند وزن و قدی به شکل زیر داشته باشند:

دخترها: کودکان دختر در این سن وزنی بین ۱۲ کیلو و ۹۰۰ گرم تا ۱۵ کیلو و ۲۰۰ گرم دارند

و قد آنها حدود ۹۱ سانتی‌متر و ۴ میلی‌متر تا ۹۶ سانتی‌متر و ۸ میلی‌متر است.

پسرها: در این سن کودکان پسر بین ۱۳ کیلو و ۴۰۰ گرم تا ۱۵ کیلو و ۶۰۰ گرم وزن دارند

و قد آنها در حدود ۹۲ سانتی‌متر و ۷ میلی‌متر تا ۹۸ سانتی‌متر است.

چهار سالگی

یک کودک دختر یا پسر چهار ساله می‌تواند قد و وزنی به شکل زیر داشته باشد:

دخترها: در چهار سالگی کودکان دختر بین ۱۴ کیلو و ۶۰۰ گرم تا ۱۷ کیلو و ۵۰۰ گرم وزن

و قدی در حدود ۹۸ سانتی‌متر تا ۱۰۴ سانتی‌متر و یک میلی‌متر دارند.

پسرها: در این سن کودکان پسر نیز وزنی بین ۱۵ کیلو و ۱۰۰ گرم تا ۱۷ کیلو

و ۷۰۰ گرم دارند و قد آنها در حدود ۹۹ سانتی‌متر و ۶ میلی‌متر تا ۱۰۵ سانتی‌متر و ۴ میلی‌متر است.

پنج سالگی

یک کودک پنج ساله معمولاً قد و وزنی به صورت زیر دارد:

دخترها: یک کودک دختر پنج ساله، وزنی بین ۱۶ کیلو و ۵۰۰ گرم تا ۲۰ کیلوگرم دارند

و قد آنها در حدود ۱۰۵ سانتی‌متر تا ۱۱۱ سانتی‌متر و ۳ میلی‌متر است.

پسرها: کودکان پسر نیز در پنج سالگی‌شان وزنی بین ۱۷ کیلوگرم تا ۲۰ کیلو و ۳۰۰ گرم دارند

و قد آنها نیز در حدود ۱۰۶ سانتی‌متر تا ۱۱۲ سانتی‌متر و ۳ میلی‌متر است.

شش سالگی

کودک شش سالهٔ شما حالا قد و وزنی به صورت زیر دارد:

دخترها: در شش سالگی وزن دختر شما بین ۱۸ کیلو و ۵۰۰ گرم تا ۲۲ کیلو و ۷۰۰ گرم است

و قد آنها نیز در حدود ۱۱۱ سانتی‌متر و نیم تا ۱۱۸ سانتی‌متر و ۶ میلی‌متر است.

پسرها: کودکان پسر نیز در شش سالگی وزنی بین ۱۹ تا ۲۳ کیلوگرم دارند

و قدشان در حدود ۱۱۲ سانتی‌متر و ۳ میلی‌متر تا ۱۱۹ سانتی‌متر و یک میلی‌متر است.

هفت سالگی

یک کودک هفت ساله معمولاً قد و وزنش شامل موارد زیر است:

دخترها: کودک دختر در هفت سالگی وزنشان بین ۲۰ کیلو و ۷۰۰ گرم تا ۲۵ کیلو و ۷۰۰ گرم است

و قد آنها در حدود ۱۱۸ سانتی‌متر و یک میلی‌متر تا ۱۲۵ سانتی‌متر و نیم است.

پسرها: پسر شما نیز در هفت سالگی وزنی بین ۲۱ کیلوگرم تا ۲۵ کیلو و ۸۰۰ گرم دارد

و قد او در حدود ۱۱۸ سانتی‌متر و ۴ میلی‌متر تا ۱۲۵ سانتی‌متر و ۷ میلی‌متر است.

هشت سالگی

کودکان دختر یا پسر در هشت سالگی‌شان، قد و وزنی به شکل زیر دارند:

دخترها: در هشت سالگی کودک دختر شما بین ۲۳ کیلوگرم تا ۲۹ کیلو و ۲۰۰ گرم وزن دارد

و قد او در حدود ۱۲۴ سانتی‌متر تا ۱۳۱ سانتی‌متر و ۸ میلی‌متر است.

پسرها: وزن یک پسر هشت ساله می‌تواند بین ۲۳ کیلو و ۴۰۰ گرم تا ۲۸ کیلو و ۸۰۰ گرم باشد

و قد او نیز در حدود ۱۲۴ سانتی‌متر و ۲ میلی‌متر تا ۱۳۲ سانتی‌متر است.

در آخر نیز یادتان باشد که کوکان با یکدیگر متفاوتند

و وزن و قد مناسب آنها را در نهایت پزشک کودک شما برآورد خواهد کرد.

همچنین اگر فرزند شما زودتر از موعد تولدش به دنیا آمده،

لازم است بدانید که برای بررسی قد و وزن کودکان زودرس لازم است

از سن تطبیقی‌اش استفاده کنید و سن تقویمی او را در نظر نگیرید.

منبع : مادرشو

قد و وزن در نوزاداننمودار رشد نوزادنمودار قد و وزن در نوزادان

منبع : های دکتر 

ما در این مقاله سعی میکنیم

که به صورت پیوسته اطلاعات لازم و ضروری در این مورد را در این پست به روز نگه داریم

تا هر بهترین و جدید ترین اطلاعات را برای  شما عزیزان جمع آری کرده باشیم

اگر به دنبال اطلاعت بیشتری در مورد خرید سیسمونی نوزاد هستید

میتوانید در بخش بلاگ سایت مقالات مفید بیشتری را مشاهده بفرمایید.

اگر هم قصد خرید سیسمونی نوزاد را دارید و یا احتیاج به اطلاعات درباره محصولات دارید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی مامی بی بی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.