دسته‌بندی نشده

چرا بوسیدن نوزاد تازه متولد شده اشتباه است؟

بوسیدن نوزاد
Rate this post

چرا بوسیدن نوزاد تازه متولد شده اشتباه است؟

مطمئنا وقتی در یک خانواده نوزادی متولد می شود یک اتفاق بزرگ رخ داده است و همه دوست دارند او را در آغوش بگیرند، بازی کنند و یا او را ببوسند. اما امروزه  پزشکان بر این عقیده هستند که بوسیدن نوزاد تازه متولد شده، کار بسیار اشتباهی است و برای این حرف خود استدلال و دلیل قانع کننده ای دارند. آنها عنوان می کنند که بدن نوزاد در روزها و همچنین سال های ابتدایی تولد از سیستم ایمنی قوی بهره مند نیست از همین رو اگر دیگران با بوسیدن نوزاد ویروس ها و میکروب ها را به داخل بدن آنها انتقال دهند میتواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنان به همراه آورند. از همین رو اجازه ندهید حداقل تا یک سالگی کسی نوزاد شما را ببوسد شما نیز نباید به کررات این کار را انجام دهید.

اما همواره افرادی هستند که این کار را انجام می دهند در این قسمت به توضیح بیشتری در رابطه با اینکه چرا بوسیدن نوزاد تازه متولد شده اشتباه است می پردازیم:

  • نازک بودن پوست نوزاد

همانطور که گفته شد نوزاد در ماه های اول تولد خود از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار است و حداقل تا ۲۸ روز ابتدایی تولد جزء حساس ترین و پرخطرترین روزهای زندگی او محسوب می شود. از همین رو به مراقبت های صحیح و فراوان نیاز دارد. نکات زیادی در رابطه با پوست نوزاد وجود دارد از جمله اینکه: پوست نوزاد هم مستعد از دست دادن آب و حرارت است و هم مستعد ورود میکروب‌ها؛ به همین دلیل است که پزشکان می گویند بوسیدن نوزاد در این سنین خطرناک است. همچنین باید بدانید، هنگامی که دوره نوزادی طی شود کم‌کم پوست مراحل بلوغ را طی می ‌کند و این مشکل هم برطرف می شود، اما در این دوران پوست بسیار ظریف و لطیف است و هیچ چیز مثل کهیر ناشی از پوشک و سایر مشکلات پوستی باعث کج ‌خلقی آنها نمی ‌شود.

 

  • استحمام نوزاد

یکی دیگر از مواردی که در رابطه با بوسیدن نوزاد وجود دارد این است که والدین وقتی متوجه می شوند که اطرافیان و حتی خودشان نوزادشان را بیش از حد بوسیده اند و حتی برخی به دلیل وسواسی که در آنها به وجود آمده با هر بار بوسیدن نوزاد، فرزندشان را به حمام می برند و او را میشویند تا هرگونه میکروب و باکتری که بر روی صورت آنها وجود دارد از بین برود. باید بدانید که استحمام زیاد اصلا روش مناسبی برای از بین بردن باکتری نمی باشد. زیرا اگر شما به صورت روزانه نوزاد خود را حمام کنید باعث می شوید که چربی هایی که بر روی پوست او به وجود آمده تا از پوست در برابر نازک شدن محافظت کند از بین می رود در نتیجه آسیب بیشتری به نوزاد وارد می شود.

بوسیدن نوزاد

  • جلوگیری از وجود کهیر در نوزاد

همانطور که می دانید یکی از وظایف والدین محافظت از فرزندان حال این محافظت به لحاظ فیزیکی و یا به صورت های دیگر باشد. دقت داشته باشید بوسیدن نوزاد تا قبل از یک سالگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است اینکه شما بتوانید خودتان را کنترل کنید تا فرزند دلبندتان را نبوسید مطمئنا سخت خواهد بود اما باید بدانید که تمامی این کارها برای محافظت از او می باشد و هیچ راه چاره ای نخواهید داشت. مسلما افرادی به ملاقات نوزادتان می آیند که علائم سرمایه خوردگی و حتی تبخال در آنها دیده می شود حتی این علائم ممکن است در شما نیز وجود داشته باشد اما آن چیزی که بسیار مهم است این مسئله است که نباید اجازه دهید آنها نوزاد شما را ببوسند تبخال یکی از بدترین بیماری هایی است که به راحتی انتقال می یابد و برای نوزادان می تواند کشنده باشد. افراد زیادی را می شناسم که نوزادشان به همین دلیل با مشکلات زیادی درگیر بوده است.

بوسیدن نوزاد

متاسفانه در فرهنگ ایرانی نه گفتن کار بسیار سخت و دشواری محسوب می شود حال فرض کنید که والدینی به اقوام و آشنایان خود بگویند که از بوسیدن نوزاد خودداری کنند مطمئنا این مسئله باعث دلخوری و ناراحتی او می شود. از همین رو شما برای کاهش دادن این ناراحتی ها میتوانید برای آنها از عوارض بوسیدن نوزاد صحبت کنید و آنها را از تبعات جانی که بوسیدن نوزاد میتواند برای آنها به همراه داشته باشد آگاه کنید مطمئن باشید که آنها نظر شما را قبول می کنند و بوسیدن نوزاد را کنار میگذارند زیرا آنها نیز همچون شما برای سلامتی نوزاد اهمیت زیادی قائل هستند.

شما باید به این مسئله واقف باشید که حتی اگر خود شما و حتی اقوامتان حامل هیچگونه ویروسی نباشید بوسیدن نوزاد اصلا کار عاقلانه ای محسوب نمی شود شما میتوانید محبت و ابراز علاقه خود را به گونه ای دیگر ابراز کنید و مطمئن باشید هیچکس از این حرکت شما ناراحت نمی شود زیرا همه میدانند که تمام کارهایی که شما انجام می دهید برای محافظت و حفظ سلامتی فرزندتان می باشد.

همچنین توجه به این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است اینکه شما باید همواره کودک تان را از لحاظ این علائم بررسی کنید و اگر مشکلی وجود داشت هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید چرا که درمان زودهنگام می تواند نجات دهنده جان کودک باشد:

  • تب
  • سوزش و خارش ناحیه لب و صورت
  • بروز تبخال در صورت
  • کج خلقی

اگر به دنبال اطلاعت بیشتری در مورد خرید سیسمونی نوزاد هستید میتوانید در بخش بلاگ سایت مقالات مفید بیشتری را مشاهده بفرمایید. اینجا کلیک کنید

اگر هم قصد خرید سیسمونی نوزاد را دارید و یا احتیاج به اطلاعات درباره محصولات دارید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی مامی بی بی


بوسیدن نوزاد – بوسیدن نوزاد در نوزادی – بوسیدن نوزاد تازه متولد شده -بوس کردن نوزاد – ماچ کردن نوزاد – بوسیدن نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.