سیسمونی

قبل از تزیین اتاق خواب نوزاد پسر یا دختر خود حتما این مقاله را بخوانید

تزئین اتاق نوزاد
Rate this post

قبل از تزیین اتاق خواب نوزاد پسر یا دختر خود حتما این مقاله را بخوانید

 

 

مطمئنا وقتی خبر آمدن فرزندی کوچک در خانه می پیچد، حس و حال غریبی در اعضای خانواده به وجود می آید و هر کسی تمایل دارد تا به نحوی ورود این تازه وارد را جشن بگیرد اما نکته ای که وجود دارد این است که باید اتاقی برای او آماده کرده و آن را تزئین کنید. آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که تزئین اتاق نوزاد نیازمند طی کردن مراحل و آشنایی به نکاتی خاص است؟ در این مقاله در نظر داریم در رابطه با این مسئله توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم با ما همراه باشید.

  • انتخاب اتاقی مجزا برای کودک

اگر جزء والدینی هستید که تمایل دارید فرزند شما از همان ابتدا مستقل شود باید برای او اتاقی مجزا در نظر بگیرید و به تزئین اتاق نوزاد بپردازید. برای انتخاب اتاق دقت داشته باشید زیرا باید حتما پنجره داشته باشد و تا حد امکان از آشپزخانه دور باشد. همچنین اگر اتاق کودک از محل نگهداری گل و گیاه دور باشد بهتر است زیرا در این صورت میتوانید او را از انواع آلرژی ها دور نگه دارید. همچنین وسایل گرمازا همچون بخاری و شومینه نباید در اتاق کودک قرار داشته باشد.

برای مشاهده صفحه خرید توالت فرنگی کودک کلیک کنید « توالت فرنگی کودک »

  • انتخاب رنگ مناسب برای تزئین اتاق نوزاد

اگر در نظر دارید اتاق نوزاد را رنگ آمیزی کنید، سعی داشته باشید تا حد امکان از رنگ های موقتی برای در و دیوار اتاق استفاده کنید. بکار بردن رنگ های آکریلیک که با آب مخلوط می شوند میتوانند به خوبی رنگ های جدید را بر روی خود بپذیرند و نمای بسیار زیبایی داشته باشند. همچنین در صورتی که دچار لک و آلودگی شوند میتوانید به راحتی آنها را پاک کنید. معمولا توصیه می شود که از بکار

بردن رنگ های روغنی  با بتونه و همچنین ترکیب های شیمیایی برای تزئین اتاق نوزاد خودداری کنید.

دقت داشته باشید که حتما تا یک ماه قبل از به دنیا آمدن نوزاد حتما اتاقش را رنگ کنید، زیرا پس از اینکه او را به خانه می آورید نباید هیچ آثاری از بوی رنگ در فضای اتاق باقی مانده باشد. زیرا این امکان وجود دارد که رنگ خیس با هوا تبخیر شده و مشکلات تنفسی را برای نوزادتان به همراه داشته باشد. همچنین نکته ی دیگری که در رابطه با تزئین اتاق نوزاد وجود دارد این است که پس از رنگ کردن حتما یک شبانه روز پنجره اتاق را باز بگذارید تا هوا به خوبی رد و بدل شده و هرگونه آلودگی را از بین ببرد.

خرید پوشک جان ب ب ( برای مشاهده برگه ی خرید انواع پوشک های جان ب ب کلیک کنید )

تزئین اتاق نوزاد

  • نور مناسب برای اتاق خواب کودک

دقت داشته باشید که اتاقی که برای نوزادتان در نظر میگیرید حتما باید از نور کافی و طبیعی برخوردار باشد. اگر نمیتوانید این نور را فراهم آورید، سعی کنید از رنگ دیوارها کمک بگیرید و با بکار بردن رنگ هایی همچون زرد و طلایی اتاقی روشن برای فرزندتان پدید آورید. همچنین نکته ی دیگری که وجود دارد این است که اگر نور خورشید با قدرت و به شدت بسیار زیاد وارد اتاق نوزاد شما می شود بهتر است برای تزئین اتاق نوزاد از رنگ های خنک و تیره تر استفاده کنید تا یک هماهنگی بسیار زیبا پدید آید.

برای مشاهده صفحه خرید مکمل غذای کودک پدیاشور بر روی لینک روبه رو کلیک کنید  ( خرید پدیاشور )

همچنین می‌توانید برای تزئین اتاق نوزاد از نورهای بازتابی یا پخش ‌شونده استفاده کنید تا چشم نوزاد آسیب نبیند. می ‌توانید در اتاق کودک از نورهای تزیینی در دکور استفاده کنید. مثلا انواع لامپ های تزیینی ریز را در جایی از اتاق کودک یا در فضاهای مناسبی از کمد قرار بدهید تا نور اتاق را تامین کند. از آباژورهای ایستاده و لوسترهای با نور مات هم می ‌توانید استفاده کنید. یادتان باشد اتاق کودک نه خیلی پر از نور ودرخشان باشد که باعث اذیت شدن چشم بشود و نه خیلی تاریک و کم نور. به هیچ وجه از لامپ های زرد و آفتابی استفاده نکنید.

  • نقش پرده در تزئین اتاق نوزاد

یکی دیگر از مواردی که در تزئین اتاق نوزاد نقش بسیار مهمی دارد انتخاب پرده می باشد. اگر در نظر دارید که خودتان نور اتاق را تنظیم کنید میتوانید از پرده های « شید » یا پرده های کرکره ای استفاده کنید. سعی کنید در هنگام انتخاب، پرده ای را انتخاب کنید که پارچه آن جلوی نفوذ  نور را میگیرد زیرا نور شدید آفتاب باعث آزار کودک می شود.

برگه ی خرید آویز تخت کودک ( صفحه خرید انواع آویز تخت اتاق کودک )

پرده‌های مخملی و توری با والانهای عجیب و غریب اصلا مناسب اتاق نوزاد نیست. در انتخاب پرده دقت کنید که جنس الیاف پرده از مواد شیمیایی مصنوعی نباشد و بافت‌های تنگ و پیچیده نداشته باشد، این مدل پرده‌ها باعث جذب گرد و غبار و ایجاد حساسیت در فرزندتان می‌شود. پرده‌های ساده‌تر ذرات معلق را جذب نمی‌کنند و راحت شسته می‌شوند.

  • خرید تخت خواب نوزاد

مسلما این مسئله نه تنها در تزئین اتاق نوزاد تاثیر دارد بلکه در آرامش و خواب او نیز موثر خواهد بود. هر چند محققان بر این عقیده هستند که نوزاد در سه ماهه اول زندگی باید نزد والدین بخوابد اما بهرحال آنها نیاز به تخت خواهند داشت. برای خرید تخت حتما شرایط سنی او را در نظر بگیرید. اینکه او تا چند سالگی میتواند از آن تخت استفاده کند و همچنین اگر می‌خواهید برای نوزادتان تختخواب تهیه کنید، بهتر است نوعی را انتخاب کنید که فاصله بین نرده‌های محافظش حداکثر ۶ سانتی‌متر باشد تا نوزاد از هر نظر ایمن باشد.

برگه ی خرید انواع آغوشی نوزاد – برای مشاهده بر روی لینک فوق کلیک کنید

نکات دیگری که در هنگام خرید تخت خواب باید به آن توجه داشته باشید این است که در حین خرید آن را بو کنید تخت خواب او باید از هرگونه بوی چسب، مشتقات چوب و بوی رنگ در اما باشد و همچنین میله های آن ترک خورده و یا چسب زده نباشند زیرا امکان آسیب زدن به نوزاد را فراهم می آورد.

  • نقش کمد در تزئین اتاق

کمد یکی دیگر از وسایلی است که در تزئین اتاق نوزاد نقش بسیار زیادی ایفا می کند. در واقع کمد قدی برای قرار دادن لباس‌های نوزاد یکی دیگر از وسایلی است که می‌توانید برای اتاق کودک در نظر بگیرید. معمولا تخت و کمد ودراور سیسمونی با هم ست است اما اگر می‌خواهید به صورت جداگانه سفارش بدهید تا برایتان بسازند. باید حواستان به هماهنگی بین تخت وکمد باشد. دقت کنید در ساخت کمد مثل تخت از رنگهای شیمیایی و چوب های ترکیبی استفاده نکنند. کمد را باید به دیوار بچسبایند. جایی که جلوی نور پنجره را نگیرد.

  • تزئینات دیواری برای تزئین اتاق کودک

اینکه شما از تزئینات دیواری برای تزئین اتاق نوزاد استفاده کرده اید گویی که جان تازه ای به اتاق او بخشیده اید. شما میتوانید با استفاده از طرح ها و رنگ های مختلف روی دیوار و حتی تخت او فضایی بسیار شاد و با انرژی برای رشد و پرورش او فراهم آورید و میتوانیم به شما اطمینان دهیم که این تزئینات در روحیه او بسیار موثر خواهد بود. این تزئینات رنگی ذهن او را تحریک و فعال کرده و اگر بتوانید این تحریکات را با سرگرمی های مثبت تکمیل کنید باید بدانید که آینده ای روشن در انتظار فرزند شماست.

خرید بالش بارداری دی روحه و انواع مختلف دیگر بالش بارداری در این صفحه ( بالش بارداری )

  • قرار دادن عکس خانوادگی

اینکه شما یک عکس خانوادگی در اتاق او قرار می دهید علاوه بر اینکه به تزئین اتاق نوزاد پرداخته اید بلکه قوه تفکر مثبت را در او بیدار و زنده نگه داشته اید و او باعث می شود همیشه در ناخودآگاه ذهن خود داشته باشد که خانواده بهترین دوست اوست و برای همیشه در کنارش می ماند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در بهداشت روانی کودکان نقش مهمی دارد، حس دوست داشته شدن است. تماشای این عکس‌ها و دانستن این نکته که او حامیان و دوستداران زیادی دارد به افزایش آرامش، امنیت و اعتماد به نفس کودک کمک می‌کند.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.